Άλλοι εξωτερικοί χώροι

Στον εξωτερικό χώρο του σχολείου μας υπάρχου ακόμα:

Στο μπροστινό μέρος του σχολείου μας λειτουργεί παιδική χαρά για τα μικρότερα παιδιά καθώς και σκακιέρα.

Επίσης υπάρχουν μικροί κήποι με λουλούδια και κηπευτικά που για τη δημιουργία τους και τη φροντίδα τους  είναι υπεύθυνα τα παιδιά που φαίνεται πραγματικά να το διασκεδάζουν.

Αθλητικές εγκαταστάσεις

Σημείο αναφοράς του σχολείου μας είναι οι αθλητικές εγκαταστάσεις με κύριες το γήπεδο μπάσκετ και βόλεϊ,το γήπεδο ποδοσφαίρου 5Χ5 και τα 3 τραπέζια πιγκ-πογκ που οφείλουν την ύπαρξή τους στη συμμετοχή των μαθητών, των εκπαιδευτικών και των γονέων.

Βιβλιοθήκη

Αυτό είναι ένα προεπιλεγμένο πρότυπο ιστοσελίδας, το οποίο μπορείτε να τροποποιήσετε.

Η σχολική βιβλιοθήκη, απαραίτητο συμπλήρωμα κάθε σχολικής μονάδας, οργανώθηκε με γνώμονα την εξυπηρέτηση του εκπαιδευτικού δυναμικού της.Τα βιβλία προέρχονταν από αγορές και από δωρεές οργανισμών, φορέων, ιδιωτών καθώς και από αποστολές του Υπουργείου Παιδείας.

Εργαστήριο πληροφορικής

Γενικές πληροφορίες για το εργαστήριο πληροφορικής μας

Στο χώρο του σχολείου μας λειτουργεί αίθουσα πληροφορικής εξοπλισμένη με 11 σταθερούς σταθμούς εργασίας και 1 φορητό. Επιπλέον για τις ανάγκες των μαθημάτων διατίθονται περιφερειακές συσκευές, όπως εκτυπωτή και διαδραστικός πίνακας.